Skip to content

Gniazda uszczelniane Scame

Myśląc o uszczelkach i uszczelnieniach w większości wypadków pasy gumowe stosowane do zapobiegania przewiewom przy oknach i drzwiach. Nie jest to jednak jedyny sposób na wykorzystanie tych produktów. Uszczelnienia, w szczególności te z gumy i silikonowe, zabezpieczają przed dostaniem się wody i wilgoci do wnętrza różnorodnych urządzeń i gniazdek elektrycznych, co zapobiega zwarciom i spięciom w sieciach elektrycznych. Unikalne zabezpieczenia dające największe zabezpieczenie mamy możliwość znaleźć w kilku typach gniazdek elektrycznych.

Gniazdko wodoszczelne jest produkowane w klasie szczelności IP66. Umożliwia zamknięcia po włączeniu wtyczki,a ścisk silikonowy uszczelnia punkt dojścia kabla do gniazda. Umożliwia to pewne korzystanie nawet w warunkach dużej wilgotności, zabrudzenia, w czasie ulewy. Wyjątkowy mobilny gniazdka pozwala na włożenia również wtyków kątowych jak i prostych.

Gniazdko z serii Scame Protecta też ma klasę szczelności IP66 i jest możliwość,by je kupić w zestawie z puszką do montażu naściennego lub również założyć podtynkowo w tym wypadku konieczna będzie dodatkowa puszka podtynkowa. W kontraście do wspomnianego wyżej Domo Plusa Protecta utrzymuje najwyższą klasę szczelności po zablokowaniu gniazda przy podłączeniu wtyczek kątowych.

Uszczelki tych gniazdek dają najwyższe bezpieczeństwo i jest możliwość, by je stosować wszędzie tam, gdzie istnieje duże groźba, ze gniazdo będzie poddane wpływowi trudnych okoliczności: ogrody, miejsca o wysokim zapyleniu, np warsztaty samochodowe.

Opublikowane w dziale:Dom i ogród