Skip to content

Kaloryfery Purmo

Grzejniki płytowe to typowe stosowane modele w domowym ogrzewaniu zasilanym wodą. Rozliczny wachlarz wymiarów i rodzai podłączeń pozwala na dostosowanie do każdego projektu. Grzejniki płytowe mogą występować w wersji poziomej jak i pionowej. Wysokości grzejników montowanych poziomo wahają się od 70 mm do 900 mm. Szerokości od 400 do 3000 mm. Występują one w wersji z podłączeniem bocznym lub od dołu. rozmiar przyłączenia bocznego to efekt różnicy całościowej wysokości grzejnika po odjęciu 5 cm. Rozmiar podłączenia jest znaczącym elementem przy dopasowaniu kaloryfera na odświeżane instalacje. Pomylone dostosowanie przyłącza wiąże się z ponad planowanymi modernizacjami. Uniwersalność modeli pozwala na podłączenie zarówno z prawej jak i z lewej strony. Kaloryfery z podłączeniem z dołu posiadają większą funkcje przyłączenia. Standard stanowi przyłączenie od dołu zlokalizowane od spodu kaloryfera pokojowego w odległości 8 cm od brzegu. Opcjonalnie grzejnik ma dodatkowo 4 króćce do przyłączenia bocznego. Kaloryfery Compact są wielofunkcyjne i można je przekładać tylko odmiana jedno-płytowa wymaga określenie kierunku przyłączenia dolnego. Kanon określa podłączenie po prawej stronie. W zestawie z grzejnikiem pokojowym dodawane są zaślepki, odpowietrzniki i zawieszenia.

Ponadto kaloryfery płytowe z podpięciem z dołu posiadają fabrycznie wmontowane wkładki termostatyczne. Siła grzejnika w zakresie pojedynczego wymiaru wzrasta dokładając dodatkową płytę, wzrasta wówczas kaloryfera grubość. Grzejniki poziome występują w odmianie dekoracyjnej dodana płyta z przodu i nie ma przeszkód by zakupić je w różnych odmianach kolorystycznych. Grzejniki płytowe ozdobne nie są wielofunkcyjne i miejsce przyłączenia należy uzgodnić przed zamówieniem. Grzejniki płytowe montowane pionowo, mogą mieć maksymalną wysokość nawet 2300mm a szerokość ich wynosi od 300 do 750mm.

 

 

Tak jak i w wersji montowanej poziomo, siłę buduje się powiększając jego grubość. Kaloryfery pokojowe pionowe mają standardowo przyłącze od dołu pośrodku kaloryfera, ale jest funkcja podłączenia go na skraju grzejnika. Tak, jak i w alternatywnych typach można kupić kaloryfer w bogatej propozycji barwnej zawierającej typowe, metalizowane czy też strukturalne zabarwienie.
Kaloryfery pokojowe dedykowane do instalacji w mieszkaniach montowane poziomo i montowane w pionie ze względu na swoją dobitną gamę wymiarów i form zadowolą wymogi najbardziej wymagającego klienta.

grzejniki_purmo_kos_v

Opublikowane w dziale:Centralne ogrzewanie