Skip to content

Kaloryfery sanitarne

Bytujemy w obecnie coraz bardziej sterylnych warunkach. Pozbawieni bytności z brudem nie uodporniamy się. Owocem tego są ustawiczne zapaści na alergie. Koniecznością zmagania się z ową chorobą jest utrzymanie czystości. W miejscach podgrzewanych standardowymi grzejnikami jest to na tyle utrudnione, że grzejniki wyposażone są w elementy trudne do odkurzenia. Na elementach grzejnych i kratkach zbiera się sporo pyłu i zanieczyszczeń. Poza tym jest on w sezonie ogrzewczym ogrzewany co potęguje szkodliwość czynników nagromadzonych na grzejniku. Idealnym typem grzejnika, ułatwiającym przystępne czyszczenie jest odmiana sanitarna. Model ten, z uwagi na brak radiatorów i zapewniające oddalenie zawieszenia zapewnia łatwiejszy dojście, a co za tym idzie także zapewnienie higieny. Grzejniki sanitarne mają użytek wszędzie tam, gdzie higiena i czystość ma wybitne oznaczenie. Instalowane są więc w ambulatoriach, lecznicach, gabinetach lekarskich, a obecnie co raz częściej i w mieszkaniach.
Kaloryfery sanitarne , tak jak i z radiatorami, występują w szerokiej ofercie wymiarów: od 300 do 900 mm wysokości i od 400 do 3000 długości. Tak, jak te z standardowe, mogą być zasilane od dołu (wersja Ventil) jak i z boku. Wydajność podnosi się dokładając kolejną płytę grzejnika,może być ich góra 3. Do kaloryferów sanitarnych dedykowane są specjalistyczne zapewniające odstęp wsporniki ścienne, które powinno się dokupić dodatkowo. Dla osób doceniających unowocześnienia jest możliwość wykonania w kolorze. Grzejniki te można wyprodukować w wersji ozdobnej z płaską przednią płytą.
Podsumowując, tam gdzie konieczne jest zachowanie porządku miast standardowego kaloryfera zakładamy wystarczającej mocy grzejnik hygiene . Moglibyśmy go wyprodukować również w odmianie ozdobnej i w jakimkolwiek kolorze. Pamiętamy o doborze właściwych zawieszeń.

Opublikowane w dziale:Centralne ogrzewanie