Skip to content

Mata grzewcza pod kafelki

Kto z was stojąc nagą stopą na kafelkach nie marudził na uczucie chłodu.

Jakże miło by było wstać i czuć komfort pod stopami.

Oczywiście, że istnieje taka sposobność. Należy tylko przed montażem płytek ułożyć matę grzewczą. W owym celu można zastosować matę grzejną o wydajności 100 lub 160 W/m2. O ile przy mocy 100 W/m2 powinniśmy mieć nadzieję na komfort pod nogami o tyle przy użyciu maty grzewczej o mocy 160W/m2 komfort jest większy. Maty grzejne Elektra występują w zwojach o szerokości 0,5m. Wersje o mocy 100W/m2 występują w maksymalnej długości 24m, co zajmuje 12m2 obszaru. W przypadku mat grzewczych 160W długość graniczna wynosi 20m czyli 10m2 powierzchni. Obydwie wykonania mat grzejnych mogą występować także z jednej strony jak i dwustronnie zasilane. W kompletach istnieje możliwość je otrzymać również z programowalnym, tygodniowym sterownikiem cyfrowym. Sterownik taki pozwoli na dokładne zaprogramowanie czasu doby w jakich mata ma realnie pracować .

W kompletach mat grzewczych ze sterownikami dostarczana jest również pucha podtynkowa do sterownika, przewodowy receptor temperatury i kawałek rury karbowanej do włożenia receptora temperatury posadzki.

Przed instalacją powinno się skrupulatnie obliczyć żądany metraż. Mat nie montujemy pod fragmentami na ciągle zastawionymi (garderoby, wanna, suszarka, zmywarka), można je natomiast zainstalować bezpośrednio pod prysznicem w wersji bez kabiny. Dla łatwiejszego montażu należało by naszkicować w skali układ kuchni wraz ze wszystkimi szczegółami na stale zabudowanymi, a następnie zaplanować ułożenie maty.

Opublikowane w dziale:Bez kategorii