Skip to content

Kotły Vailanta z buforem na ciepłą wodę i sterownikiem – kwadratowa moc ogrzewania

Zestaw kotła energooszczędnego marki Vaillant ecoTec 23kW z kwadratowym zasobnikiem o pojemności 100l i regulatorem calorMatic 450 to pełne źródło ogrzewania i zagrzewania wody dla pojedynczego obiegu grzewczego. Obiegiem może być układ kaloryferów albo podłogówka. Tak zestawiony pakiet umożliwia dostarczenie ciepła dla mieszkania o powierzchni nawet 250 m2 i ciepłej wody użytkowej dla 2-3 osób.
Z kolei pakiet zestawiony z kotła Vaillat ecoTec 23kW, kwadratowego bufora o zasobności 100l i regulatora calorMatic 470 wraz z modułem VR61 i modułem VR10 stanowi pełen zestaw do zagwarantowania c.w.u. i ogrzewania skonstruowanego z dwóch oddzielnych obiegów grzejnych. Obiegi mogą być dla przykładu grzejnikowe i podłogowe. Taki pakiet zapewnia komfort ciepła dla mieszkań i apartamentów do 250m2. Pojemność bufora dostarcza c.w.u do paru punktów pobrań równocześnie dla nawet 2-3 osób.
System kondensacji pieców zwiększa ich efektywność i gwarantuje obniżenie rachunków w ogrzewaniu. Kocioł ma wyższą skuteczność przy 30% obciążeniu otrzymuje 108%. Funkcja Aqua Kondens System (ASK) gwarantuje zastosowanie efektu kondensacji także w procesie podgrzewania wody co pozwala na kolejne oszczędności. Dodatkową zaletą jest funkcja dostosowania do odmiennego typu gazu poprzez przeregulowanie kotła. Piece zawierają dwustopniową pompę sterowaną elektronicznie, odpowietrznik, naczynie wzbiorcze i zawór bezpieczeństwa.
Zasobnik stojący Biawar Quattro, wymieniony w zestawach, ma pojemność 100l i dużą klasę oszczędności energetycznej A ze utratą postojową tylko 32,08 W/dobę. Interesujący kwadratoway kształt uzupełnia formę kotła.
Sterowniki tygodniowe użyte w obu zestawach to calorMatic z tym, że typ 450 nadzoruje jednym obiegiem grzejnym i obiegiem ciepłej wody, a 470 wraz z modułem VR61- podwójnymi obiegami.
Tak skonstruowane pakiety to najwyższa jakość zapewniona przez czołowych producentów z branży techniki grzewczej w znakomitej cenie, niedostępnej w żadnej innej ofercie.

Opublikowane w dziale:Dom i ogród