Skip to content

Uszczelki do okien Lublin

Wymiana uszczelnień okiennych w Lublinie to przed sezonem jesienno-zimowym najbardziej zamawiana usługa w zakładach pracy zajmujących się tym procederem. Firmy te dojeżdżając wprost do klienta (reklamy na klatkach schodowych w domach wielorodzinnych) zarabiają krocie oferując własne usługi.
Zdawać by się mogło, że zmiana uszczelek okiennych w Lublinie to bardzo skomplikowana kwestia. Nie musi jednak tak być. Nie potrzeba też specjalistów, można, to wykonać samodzielnie. I wielki sukces gwarantowany.
Przeważnie wystarczy rozpocząć od wypełnienia ramy oraz skrzydła okna miękkimi i elastycznymi uszczelnieniami z gumy komórkowej EPDM. Jest to najlepszy materiał do tego celu, a uszczelnienia bardzo proste w aplikacji, bo z paskiem samoprzylepnym. Wystarczające jest, by optymalnie wybrać wielkość uszczelek do wielkości prześwitów w otworach okiennych, by zminimalizować wnikanie zimnego powietrza oraz przewiewy.
Dostępne na rynku uszczelki samoprzylepne są produkowane w odmiennych barwach i możliwe do kupna w przeróżnych ilościach, np. w zwojach po 10 lub 5 metrów, a także opakowania uszczelek profilowanych (6 m). Jeżeli posiadamy do modernizacji dużą ilość ram okiennych, dobrze jest zdecydować się na opakowania większe, korzystniejsze do kupienia (100 lub więcej metrów).
W przypadku, kiedy uszkodzeniu uległy uszczelnienia wewnątrz ramy okna, przeciętny Kowalski może nie poradzić sobie z wymienieniem uszczelek. Tę kwestię warto zostawić fachowcom, ponieważ wymagane są do tego stosowne narzędzia oraz wprawa.

Opublikowane w dziale:Dom i ogród