Kocioł gazowy Vaillant VSC 3,8-20 kW kondensacyjny zasobnik warstwowy 90L pogodówka i komin

Mocowanie: stojący, Funkcje: z zasobnikiem, Typ: kondensacyjny, Moc: 20kW, Zasilanie: GZ50, Pojemność: warstwowy 90L,

SKU: ISM-01-00272 Kategorie: , Tagi: , , , , , ,

Opis

 

Najnowsza propozycja cenowa na:

Kocioł gazowy Vaillant VSC 3,8-20 kW kondensacyjny zasobnik warstwowy 90L pogodówka i komin o numerze ISM-01-00272

Kocioł gazowy Vaillant VSC 3,8-20 kW kondensacyjny zasobnik warstwowy 90L pogodówka i komin przeznaczony jest do ogrzewania mieszkań i domów jednorodzinnych.

W jednej obudowie kotła Ecocompact VSC znajduje się moduł kotła gazowego oraz warstwowy podgrzewacz ciepłej wody użytkowej. Urządzenia z tej serii najczęściej są wybierane przez osoby które zrezygnowały z budowy typowej kotłowni. Kocioł gazowy Vaillant VSC zawiera te same elementy co kociołe z serii ecoTEC ale umieszczone w jednej obudowie z podgrzewaczem. Dzięki temu urządzenie zyskało na wyglądzie i może być z powodzeniem zainstalowane w kuchni, jadalni lub łazience. Obudowa jest także dodatkowo wyciszona co powoduje że urządzenia pracuje ciszej.

Szeroka oferta w zakresie mocy kotłów Vaillant VSC plus pozwalana na zastosowanie różnorodnych systemów wyprowadzenia spalin. Dla urządzeń o mocy do 21kW polskie przepisy budowlane dopuszczają wyprowadzenie spalin przez ścianę – dla domów jednorodzinnych wolnostojących, co sprawia że można zrezygnować z budowy tradycyjnych szachtów kominowych.

Do sterowania kotłem gazowym kondensacyjnym najlepiej zastosować regulator pogodowy z czujnikiem zewnętrznym. Dzięki temu uzyskujemy możliwość czasowej zmiany temperatury w budynku w zależności od dnia tygodnia i pory dnia, oraz regulację pogodową która gwarantuje nam najniższe możliwe rachunki za gaz.

Kocioł gazowy jednofunkcyjny Vaillant VSC może zasilać bezpośrednio instalację grzejnikową lub podłogową. Dzięki regulacji pogodowej można tak ustawić parametry wody dla układu C.O. że nie są wymagane żadne dodatkowe pompy mieszające dla układu podłogowego. Także wbudowane naczynie wzbiorcze wystarcza do kompensowania zmian objętości wody w typowych instalacjach C.O. jeżeli planujemy dwa lub więcej obiegów grzewczych sterowanych pogodowo, należy zastosować sprzęgło hydrauliczne i dodatkowe grupy pompowe.
Planując montaż kotła gazowego kondensacyjnego należy zaplanować także podłączenie do instalacji kanalizacyjnej. Podczas pracy kotła, na wymienniku ciepła wykrapla się para wodna ze spalin którą należy odprowadzić. Przy pracy ciągłej na dużej mocy może to być kilka litrów wody na godzinę.

Kotły gazowe Vaillant VSC objęte są dwuletnią gwarancją producenta po uruchomieniu kotła przez autoryzowany serwis firmy Vaillant.

 

Zobacz także inne propozycje cenowe dla produktu: Kocioł gazowy Vaillant VSC 3,8-20 kW kondensacyjny zasobnik warstwowy 90L pogodówka i komin