Skip to content

Purmo Aqulo F1P 90x180x1750mm, czyli kaloryfer podłogowy o podwyższonej wydajności z dmuchawą.


Kaloryfery montowane w podłodze to idealny koncept na grzanie w wnętrzach o znacznych przeszkleniach, jaki i tam gdzie brak przestrzeni na zamontowanie grzejników na ścianie. Jest tak, że w nowoczesnych przestronnych wnętrzach grzejniki kanałowe to wyłączny klucz na zrekompensowanie wymagań pomieszczenia na ciepło, bo mają dużo większą wydajność niż tradycyjne grzanie kaloryferami. kaloryfery ścienne o wysokiej wydajności cieplnej mają zwykle znaczne wymiary i trudniej je wbudować w przestrzenne wnętrza.


Kaloryfery kanałowe| Purmo Aquilo F1P przeznaczone są do montażu w posadzkach grzanych wnętrz. Wzmocniony wymiennik ciepła umieszczony jest w stalowej wannie, jaką wpuszcza się w przystosowanym do tego punkcie w podłodze. Kaloryfer ten jest wyposażony w ciche wentylatory w ilości zależnej od wielkości wymiennika, zapewniające wymuszony obieg powietrza i przez to odpowiednio większą moc cieplną kaloryfera. Przykładem wskazanego typu grzejników montowanych w wylewce jest Purmo Aquilo F1P 90x260x2750mm.


Aby stosownie dopiąć grzejnik do sieci elektrycznej nieodzowny jest transformator, ponieważ wentylatory zasilane są napięciem 12V. Prócz tego wymaganym akcesorium jest sterownik kierujący pracą wentylatora. Wytwórca proponuje różne odmiany osprzętu uzależniona od zaawansowania funkcji (regulator manualny, elektroniczny, z możliwością zdalnego sterowania).


Dopełniającym elementem, jaki powinno się zamontować na grzejniku jest kratka maskująca. W tym wypadku producent również proponuje duży wachlarz produktów – od kratek z drewna poprzez aluminiowe, aż do najlepszej jakości i wytrzymałości: ze stali nierdzewnej.


Opublikowane w dziale:Bez kategorii