Skip to content

Niedrogie piece dwufunkcyjne – ostatnia możliwość

We wrześniu 2015 roku wkroczyły w obieg nowe regulacje, jakie wprowadziły dla producentów restrykcje w zakresie wprowadzenia do obrotu pieców na gaz o sprawności niższej niż 86 %. Konsekwencją takiej sytuacji jest ograniczenie oferty zasadniczo jedynie do kotłów kondensacyjnych dla najnowszych instalacji centralnego ogrzewania. Do września 2018 warunkowo mają możliwość produkcji na wymogi Unii europejskiej piece z otwartą komorą dwudwubiegowe, jakie w naszych warunkach są podstawą przy wymianie kotła dwufunkcyjnego w mieszkaniu np:

– Kocioł zasilany gazem dwuobiegowy Beretta Quadra II 8-24kW

– Piec zasilany gazem dwuobiegowy Junkers Ceraclass 14-24kW

– Piec gazowy dwupłaszczowy Vaillant atmoTEC pro 9-24kW

– Kocioł gazowy dwupłaszczowy Ariston Clas Evo 10-24kW

Także tylko i wyłącznie do września 2018 na wymogi UE będą wytwarzane tanie piece kondensacyjne o wysokiej emisji związków azotowych, jakie są opcją dla pieców z zamkniętą komorą, jak na przykład.:

– Piec gazowy dwupłaszczowy Junkers Cerapur Midi 7-24kW kondensacyjny

Piece gazowe tego rodzaju przypuszczalnie będą jeszcze jakiś czas dostępne w obrocie do wyczerpania zapasu magazynowego i będą mogły być instalowane. Wyznacznikiem jest tu norma o „wprowadzeniu towaru do sprzedaży”. Jeżeli produkt znalazł się na rynku (w stokach sprzedawcy, salony sprzedaży) przed wytyczoną datą, to jest możliwość legalnej sprzedaży i instalacji. Co, kiedy zakończy się zapas magazynowy? W sprzedaży zostaną klasyczne piece z funkcją kondensacji wypełniające wyższe wymogi do efektywności jak i emisji związków azotowych.Osoby wymieniające stary piec dwufunkcyjny, będą zmuszone zapłacić więcej na zakup kotła z funkcją kondensacji, jak również modernizacji układu szachtowego.

Opublikowane w dziale:Bez kategorii