Skip to content

Elastyczne rurki do izolacji przewodów elektrycznych.

Rurki osłonowe do zabezpieczenia przewodów elektrycznych PESZEL wykonane z PVC są rurami nie przekazującymi dalej płomienia. Wykorzystywane są do izolacji instalacji zasilanych prądem w budownictwie, przemyśle przed czynnikami mechanicznymi, działaniem ciepła oraz wilgotnością. Są odporne na uderzenia, złamania i naciski. Rury PESZLE można układać i zalewać betonem. Ich wytrzymałość wynosi 320N/5cm. Zachowują dobrą elastyczność, a kształt przekroju podłużnego zapewnia proste wprowadzanie kabli elektrycznych na znaczne dystanse. Zapewniają również łatwy dostęp do przewodów elektrycznych oraz bezproblemowe niwelowanie usterek instalacji elektrycznej w czasie eksploatacji.
PVC jako materiał charakteryzuje się wysokim współczynnikiem wytrzymałości mechanicznej i znakomitymi właściwościami udarowymi, a także niewielkim rozciągnięciem względnym. Przy rozciąganiu jest przeciętnie elastyczny, zaś w dużym stopniu wytrzymały na ciśnienia. Możliwe jest proste zgrzewanie oraz klejenie PVC.
Rurka typu elastyczna PESZEL występuje także w wersji z pilotem stalowym, który w znacznym stopniu umożliwia łatwe wprowadzanie lub wymianę przewodów elektrycznych.
Kolejną odmianą rur elastycznych są rury ze spiralą GUS. Cechują się tym, że są równe w środku. Wytworzone są z miękkiego, a zarazem wytrzymałego na wyższe temperatury tworzywa PVC. Tak jak i inne wersje nie przenosi płomieni. Spirala natomiast wykonana jest z odpornego PVC. Takie zestawienie daje nam rezultat niewątpliwie giętkiej,a równocześnie wytrzymałej na uderzenia, złamania i naciski rury. Przy zastosowaniu złączki RAI osiągamy dodatkowo dużą szczelność IP64. GUSY wykorzystywane są przy konstruowaniu maszyn i w wszelakiego rodzaju urządzeniach przemysłowych.

Opublikowane w dziale:Dom i ogród